HU – Zima a zimné aktivity

Jasná Nízke Tatry

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku s výbornými podmienkami pre zimné športy na severnej i južnej strane Chopk. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnou kabínkou. Stredisko ponúka 49 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém v dĺžke takmer 30 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na osvetlenej zjazdovke na lokalite Biela Púť. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Na Chopku premáva 30 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu.

Zakúpte si Skipas V Penzione Fortuna a ušetrite, viac informácií Vám radi poskyneme osobne na našej recepcii.

Malinô Brdo ski & bike park Ružomberok

Stredisko Ružomberok – Malinô Brdo s podtitulom Ski & Bike nájdete v dolnom Liptove od nás je vzdialené asi 23 km na úpätí pohoria Veľká Fatra. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo, vzdialená od centra mesta iba 1 km.

FUN PARK Žiarce

FUN PARK Žiarce

Menšie lyžiarske strediskoo FUN PARK Žiarce je od nás vzdialené asi 5 km. Lyžiarske stredisko sa nachádza pri vstupe do Demänovskej doliny, v obci Pavčina Lehota. Okolie jednej z najkrajších liptovských dolín ponúka široké možnosti ubytovania na Liptove. FUN PARK Žiarce momentálne ponúka lyžovačku na 3 zjazdových tratiach o celkovej dĺžke 1 130 m. Každoročne sú v prevádzke 2 lyžiarske vleky, pričom v detskej lyžiarskej škôlke sa nachádza 1 lanový vlek. Najmenší návštevníci strediska sa naučia lyžovať v lyžiarskej škôlke a postupne svoje lyžiarske zručnosti zdokonaľujú na hlavnej zjazdovke. Skúsení lyžiari sa môžu vyviezť až na úplný vrch kopca, kde si okrem krásneho výhľadu užijú aj náročnejšiu lyžovačku.